Informacje korporacyjne

 


Sferia SA, oczekując na rozstrzygnięcie aukcji na częstotliwości 800 MHz i 2600 MHz, uważa że najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem dla polskich klientów byłoby docelowe stworzenie jednej sieci.


Sferia SA z satysfakcją przyjęła stanowisko Orange Polska SA („Orange”) odnośnie zaproszenia do budowy jednej sieci, wystosowanego przez Sferię do największych operatorów telekomunikacyjnych działających na polskim rynku. Wypowiedź Pana Piotra Muszyńskiego, Wiceprezesa Zarządu Orange, o tym że Orange jest otwarte na współpracę i udzieliło pozytywnej odpowiedzi na zaproszenie od Sferii rozumiemy jako interesującą zmianę stanowiska Orange. Wcześniejsze rozmowy rozbiły się bowiem o konieczność uzgodnienia zasad współpracy nie tylko z Orange Polska SA, ale też jednocześnie z T-Mobile Polska SA i Networks Sp. z o.o., gdyż spółka Orange samodzielnie może dysponować „jedynie” bliżej nieokreśloną „połową” nadajników, a całością sieci zarządza Networks będący w połowie własnością T-Mobile.

Podtrzymujemy nasze zainteresowanie współpracą przy budowie jednej sieci, zwłaszcza jeśli w wyniku aukcji doszłoby do realizacji rozwiązania, które jako jedyne w pełni wykorzystuje możliwości pasma, to jest wspólnego wykorzystania całego pasma 30 MHz przez Sferię i zwycięzców aukcji.