O Sferii

 

Rozpoczęliśmy działalność w roku 1990 jako spółka O.S.P. Polpager Sp. z o.o. świadcząca usługi systemu przywoławczego na terenie całej Polski. Byliśmy liderem rynku oferującym usługi telekomunikacyjne pionierskie na naszym rynku.

W związku z otrzymaną w 2000 roku ogólnopolską koncesją na świadczenie usług w zakresie transmisji danych i Internetu, przystąpiliśmy do tworzenia pierwszej w Europie bezprzewodowej sieci stacjonarnej, działającej w technologii CDMA 2000.

Usługi w zakresie przenośnej telefonii stacjonarnej i transmisji danych świadczymy od listopada 2002 roku na terenie Warszawy i okolic (strefa numeracyjna 22), a od 2008 roku również Ostrołęki (strefa 29).

W grudniu 2005 roku przekształciliśmy się w spółkę akcyjną wraz z przyjęciem nazwy handlowej "SFERIA".

Kolejnym etapem na drodze naszego rozwoju było wprowadzenie w marcu 2007 roku usługi szerokopasmowego, bezprzewodowego dostępu do Internetu. Stosowana technologia CDMA 2000 1xEV-DO umożliwiała transmisję danych z prędkością do 2,4 Mb/s., a my dzięki zastosowaniu nowego standardu EVDO Rev-A zwiększyliśmy możliwą prędkość pobierania danych do 3,1 Mb/s. W tamtym czasie była to najszybsza dostępna komercyjnie radiowa transmisja danych w Polsce.

Sferia znów wystąpiła w roli pioniera w maju 2007. Nastąpiło wówczas przełomowe i innowacyjne na skalę europejską wydarzenie - wprowadzenie na rynek połączenia telefonu stacjonarnego i komórkowego NOMADIC!

Zespoliliśmy najbardziej pożądane cechy stacjonarności z atutami telefonii komórkowej:
- numer, jak również inicjowane z niego połączenia,
- możliwości wysyłania SMS-ów,
- korzystania z Internetu
- zgodne ze stacjonarnym charakterem usługi przy jednoczesnej mobilności telefonu.

Od maja 2008 roku oferowaliśmy również pierwszy w Polsce telefon stacjonarny na kartę, działający w technologii radiowej CDMA na zasadzie usługi przedpłaconej - NOMADIC NA KARTĘ!

Przez kolejne lata pracowaliśmy nad optymalizacją techniczną działania sieci przy jednoczesnym ukierunkowaniu się na potrzeby naszych Abonentów doskonaląc się w ich jak najlepszej obsłudze.

Nieprzerwanie pragniemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom KLIENTÓW dlatego też KWIECIEŃ 2014 roku rozpocznie nowy rozdział w naszej historii bo mamy przyjemność zaoferować naszym klientom:
- zasięg w całym kraju,
- konkurencyjne ceny w stosunku do innych operatorów,
- posiadanie nawet czterech numerów w jednym telefonie,
- usługi telefonii nomadycznej i mobilnej, transmisję danych o prędkości do 21 Mb/s, oraz
- atrakcyjny wybór telefonów klasycznych i nowoczesnych.